Elenyészett és rejtőző középkori templomok ÉRTÉKTÚRA PETŐ PIROSKÁVAL: Kővágóörs-Balatonrendes-Kővágóörs körtúra

2023. 11. 04.

Időpont: 2023. november 4. (szombat) 10 óra

Találkozási pont: Parókia Coworking, Káptalantóti, Petőfi Sándor utca 36-38. parkolója. Regisztráció után innen indulunk tovább Kővágóörsre autókkal, ahonnan gyalogtúránk kezdődik.

Értéktúránk célja az útvonalunkon érintett értékek megismerése, a felfedezés élményszerűvé tétele, figyelemmel mindenre, ami minket körülvesz- egyedi tematikánk, ezúttal a középkori templomok kiemelésével.

Becsült táv: 8 km

Időtartam: 5 óra

Szintemelkedés: 100 méter

A túra INGYENES! Szeretettel várjuk a gyermek érdeklődőket is!

Kutyák is érkezhetnek a túrára, azonban jogszabályban írottak alapján kérjük pórázon tartani őket!

"A Balaton-felvidék térsége köztudottan szép számmal vonultat fel középkori eredetű műemlékeket, a szelíd kultúrtájba simuló templom- és kolostorromok vonzó úticélt jelentenek. Felfedezhetünk viszonylag épen megmaradt, illetve rekonstrukción átesett épületmaradványokat a megbúvó, szinte csak kőhalomként mutatkozó értékek mellett. A Káli-medence kedvező, sajátos adottságai rengeteg apró település kialakulását eredményezték, amelyek közül mára soknak csupán írott múltbéli emléke, vagy épp egykori templomának falazat-töredéke maradt ránk… A medence délnyugati szegletében kalandozunk, kirándulásunkat kiváló panoráma, őszi erdei környezet, szőlőhegyi hangulat kíséri, és az épített vallással kapcsolatos emlékek mellett a míves, vakolatdíszekkel ellátott lakóházakra is figyelmet fordítunk.

A túrához megfelelő öltözet és lábbeli használata ajánlott. A túrán mindenki saját felelősségére vesz részt!"

Pető Piroska

túravezető

Kérjük, hogy a kirándulások során az esetlegesen keletkezett szemetet őrizzék meg, majd a Parókia Coworking helyszínére visszatérve, a kihelyzett szelektív hulladékgyűjtőkben helyezzék el! Köszönjük együttműködésüket.

A Pajta Program eseménysorozata a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Főváros program részeként valósul meg.